Co warto wiedzieć o grypie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Te opakowania przedłużają trwałość towarów nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Te opakowania przedłużają trwałość towarów należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Grypa jest ostrą chorobą zakaźną o wirusowym pochodzeniu. Towarzyszy jej gorączka, utrzymująca się 3-4 dni, bóle mięśni, ogólne złe samopoczucie. Występuje sezonowo: w okresie jesiennym i zimowym.

Okres wylęgania i przebieg

Czas od chwili zakażenia do zachorowania jest krótki i wynosi 2-3 dni. Przebycie grypy nie daje odporności. Można na nią w ciągu życia chorować wielokrotnie.

Zaczyna się nagle, najczęściej wysoką gorączką i bólami mięśniowo-stawowymi. Potem dochodzą bóle głowy, ogólne osłabienie, suchość w gardle i nieżyt nosa. Mogą też wystąpić:
wymioty i biegunka. Często dokuczliwy jest kaszel, początkowo suchy, potem wilgotny.

Choroba trwa najczęściej 5-6 dni. Nigdy nie należy lekceważyć objawów grypy.

Leczenie grypy

Brak jest specjalnych leków przeciw grypie. Stosowanie antybiotyków nie daje ni e daje pomyślnych wyników.

Stosuje się leki obniżające gorączkę, dużą ilość płynów, środki łagodzące ból gardła czy nieżyt nosa.

Należy pamiętać o wietrzeniu pomieszczeń, zapewnieniu choremu spokoju i przygotowanie pełnowartościowego pożywienia.