Czym jest Tarot i dlaczego działa?

Niniejszy artykuł pod tytułem Te opakowania przedłużają trwałość towarów nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Te opakowania przedłużają trwałość towarów należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dla wielu ludzi Tarot może być tylko zwykłą grą „karcianą” w którą tak na prawdę nie wierzą. Jednak znajdą się tacy, a ich grono z roku na rok rośnie, którzy szczerze wierzą w moc kart Tarota. Czym jest Tarot?Jak działa? I dlaczego działa? Na wszystkie te pytania odpowiemy w tym artykule.

Czym jest Tarot? – jego definicja

Tarot to wróżenie z kart i można by pomyśleć, że chodzi o zwykłą talie kart, w którą potem można zagrać w brydża. Jednak jest wręcz przeciwnie…nie są one zwykłe. Talia do Tarota składa się z 78 kart, które dzielą się na Wielkie Arkana i Małe Arkana. Każda karta z osobna ma swoje konkretne symboliczne przesłanie. Czym są Wielkie Arkana? To zbiór archetypów, które odnoszą się do różnych sytuacji w życiu, zachowań oraz charakterów i ról. Natomiast Małe Arkana w dużym uproszczeniu to typy człowieka. Czym jest Tarot? To nic innego jak interpretacja tego co ukazały karty przez stawiającego Tarota. Wiele ludzi łączy tarot z horoskopem, który może go przypominać, ale zdecydowanie polega on na bardziej złożonym mechanizmie.

Tarot – po co on tak naprawdę jest?

Zastanawiasz się po co ktoś wymyślił Tarota i dlaczego ma on taką moc zainteresowania, że nawet do dziś się go stawia? Wytłumaczenie nie jest trudne, bo celem kart jest przepowiadanie przyszłości. Każdy człowiek chodzący po kuli ziemskiej chciałby wiedzieć co wydarzy się w jego życiu. Poznanie przyszłości wiąże się z wiarą, że ludzki los jest już zaplanowany, a Tarot jest w stanie powiedzieć co wydarzy się w najbliższym czasie. Jednak karty tarota to nie tylko przyszłość, ale również interpretacja teraźniejszości. Mogą one pokazać na jakich zasadach i jakimi wartościami kieruje się człowiek w życiu. Dzięki kartom można odsłonić to co ukryte jest przed oczami zwykłego człowieka.

Dlaczego Tarot działa?

Tarot to nie tylko wiara w duchy, ale także racjonalne narzędzie do poznania nie odkrytych rzeczy. Jeśli nie wierzy się w obce byty to nie ma co się wygłupiać. Umysł ludzki nie jest zamknięty stricte w czaszce lecz wychodzi dalej w przestrzeń, która nas otacza. Procesy psychiczne nie zachodzą tylko w zamkniętej głowie, o czym mówią nawet przedstawiciele POP. Znaczna większość procesów zachodzi w otaczającym nas świecie, który współgra z człowiekiem i uczestniczy w pojmowaniu rzeczywistości. Karty tarota więc są narzędziem twojej głowy…twojego myślenia. Narzędziem, które widzi przyszłość szerzej i lepiej niż racjonalny umysł i ego.

Tarot u wróżki a Tarot online?

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz udać się do wróżki, a potrzebujesz odpowiedzi na dręczące Cię pytanie możesz wybrać Tarot online. Choć tarocista nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z osobą pytająca to nie umniejsza to trafności przekazu, wiec jeśli masz wątpliwości dotyczące wróżb online to zdecydowanie powinny się one ulotnić.