Dlaczego warto chodzić na siłownię?

Korzyści płynących z regularnego uczęszczania na siłownię jest zdecydowanie więcej niż mogłoby się wydawać. Dlaczego warto systematycznie trenować?

Nauka samodyscypliny

Trening siłowy jest przede wszystkim walką ze samym sobą, swoimi słabościami czy lenistwem. Zdecydowana większość osób jest niesystematyczna, dlatego po zaledwie kilku tygodniach uczęszczana na siłownię rezygnuje z powodu braku satysfakcjonujących rezultatów.

Poprawa samopoczucia

Warto również zaznaczyć, że podczas wykonywania ćwiczeń na wolnych ciężarach zdecydowanie zwiększa się liczba wydzielanych endorfin przez organizm. Należy również zaznaczyć, że osoba trenująca wraz z budowaniem sylwetki zyskuje pewność siebie. Oddziałuje to z kolei korzystnie na kontakty z otoczeniem.

Wzmocnienie serca

Należy mieć świadomość, że serce wymaga odpowiedniego treningu, by możliwe było zachowanie jego funkcjonalności. Koniecznie trzeba także zdawać sobie sprawę, że trening wspomnianego organu będzie wymagał od serca bardzo intensywnej pracy. Serce w treningu siłowym ma również dłuższe przerwy między seriami.