Jak wybrać tatuaż?

Niniejszy artykuł pod tytułem Te opakowania przedłużają trwałość towarów nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Te opakowania przedłużają trwałość towarów należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mówi się, że tatuaż to decyzja na całe życie. Nie jest to do końca prawda, bo nawet najlepsze tusze blakną z upływem czasu, a dzięki laserom możliwe jest usunięcie niechcianego wzoru, ale mimo to wciąż warto dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji o zrobieniu tatuażu. Jak wybrać odpowiedni wzór i później nie żałować podjętej decyzji?

Krok pierwszy: wybór miejsca na tatuaż

Pierwszym krokiem podczas planowania tatuażu powinien być odpowiedniego miejsca. Choć rysunek można umieścić właściwie na każdej części ciała, do najpopularniejszych miejsc należą obecnie:

  • ramiona;
  • barki;
  • bok i tył szyi;
  • uda;
  • klatka piersiowa i brzuch;
  • kostki;
  • łydki.

Każde ze wspomnianych miejsc charakteryzuje się odmiennymi właściwościami, w tym poziomem ekspozycji. Tatuaże w łatwo widocznych miejscach, np. na szyi czy ramionach mają w Polsce wciąż status kulturowego tabu, szczególnie wśród osób starszych i mogą stać się przeszkodą przy aplikowaniu o niektóre rodzaje pracy, np. stewardessy czy kelnera. Istotna jest też tutaj wielkość wzoru. Duże tatuaże zazwyczaj wykonywane są albo na barkach i klatce piersiowej, albo na ramionach w ramach tzw. rękawów. Wybór miejsca na tatuaż jest zatem kluczowy do zaplanowania nie tylko rodzaju, ale też wielkości wzoru. Podczas podejmowania decyzji kieruj się przede wszystkim własnym komfortem – w końcu to będzie twój tatuaż, z którym musisz czuć się dobrze i komfortowo!

Krok drugi: jak dobrać wzór i wielkość tatuażu?

Wybierając wzór tatuażu kieruj się przede wszystkim tym, co bliskie twojemu sercu i ponadczasowe. Opinia innych jest tutaj mniej ważna, przecież wzór powinien oddawać ciebie i być tobie bliski, dlatego po prostu zdecyduj się na to, na co masz ochotę. Warto przy tym unikać tatuaży w formie słów czy sentencji – bądź co bądź tatuaże są przede wszystkim sztuką wizualną. Wspomnieliśmy już, że wielkość tatuażu powinna zależeć od twojego komfortu, ale podczas planowania wzoru weź pod uwagę, że być może w przyszłości zrobisz kolejne tatuaże – zostaw na nie odpowiednie miejsce.

Krok trzeci: jak dogadać się ze studiem tatuażu?

Masz już swój wymarzony wzór, znasz jego wielkość i miejsce, gdzie chcesz go umieścić? To świetnie, ale pamiętaj, że musisz teraz odpowiednio przedstawić swoje preferencje w studiu tatuażu. Pamiętaj, że osoby tam pracujące to artyści, którzy wkładają swoje serce i umiejętności w każdy, nawet najmniejszy rysunek. Dokładnie przedstaw im swój pomysł i wysłuchaj ich ewentualnych sugestii. W końcu doświadczenie pracowników studia tatuażu też może być dla ciebie źródłem inspiracji!