Trawa samo zagęszczająca – nowa metoda na piękny trawnik

Niniejszy artykuł pod tytułem Te opakowania przedłużają trwałość towarów nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Te opakowania przedłużają trwałość towarów należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wiosna to idealny czas na zadbanie o własny trawnik w okół domu. Po zimie trawa zdecydowanie potrzebuje nowej regeneracji i wysianie nowych nasion, w miejscach, gdzie odmarzła i zostały gołe miejsca. Chcesz cieszyć się szybko zielonym trawnikiem? Poznaj nową metodę trawy samo zagęszczającej.

Trawa samo zagęszczająca – o co chodzi w tej metodzie?

W ostatnim czasie dużym hitem na rynku ogrodniczym są ziarna trawy Regerating Perennial Ryegrass, które nie są niczym innym jak nasionami życicy trwałej. Taka trawa posiada cechy, których nie znajdziesz w pospolitej trawie. Przede wszystkim szybko kiełkuje, bo już po siedmiu dniach pojawią się pierwsze źdźbła, posiada dużą wytrzymałość, a co ciekawe tworzy wiele łączeń korzeni, które wychodzą z jednej kępy. Jeśli więc chcesz naprawić uszkodzony trawnik bądź dosiać trawę już do istniejącego – trawa zagęszczająca będzie świetnym rozwiązaniem.

Zwykła trawa a trawa samo zagęszczająca

Trawa samo zagęszczająca w wielu kwestiach różni się od zwyczajnej mieszanki nasion trawy. Dlaczego ta trawa jest taką rewolucją wśród innych rodzai? Ponieważ tylko ona ma zaletę rozrastania się w każdy kierunek świata. Jej korzenie krzyżują się z innymi, dzięki czemu wyrastają nowe i bardziej wytrzymałe rośliny i tak w nieskończoność. Jej głównymi cechami to na pewno:

  • Szybka regeneracja
  • Szybki wzrost
  • Odporność na uszkodzenia mechaniczne i niskie temperatury
  • Intensywne użytkowanie trawy stymuluje ją do szybkiego porostu

Zastanawiasz się gdzie możesz dostać taką trawę? Nie musisz daleko szukać, sklep internetowy naszogrodniczy.pl posiada trawę samo zagęszczającą w atrakcyjnych cenach.

Trawa samo zagęszczająca

Trawnik jak na murawie stadionu piłkarskiego

Zawsze marzył Ci się trawnik, który widziałeś na polu golfowym albo na boisku do piłki nożnej? Z trawą samo zagęszczającą to nic trudnego, bo to właśnie ona jest tam stosowana. Ta trawa posiada przeogromne możliwości wytrzymałościowe nie tylko na uszkodzenia, ale również na niskie temperatury. Co pozwala na szybki porost i załatanie miejsc w których trawy nie ma. Co ciekawe nie wymaga ona częstej i intensywnej pielęgnacji, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Jeśli już raz posadziłeś trawę samo zagęszczającą nie musisz jej naprawiać, a gdy wystąpi uszkodzenie ona sama błyskawicznie pokrywa miejsce, w którym trawnik został zniszczony.