Z czego wykonane są eko torby papierowe?

Niniejszy artykuł pod tytułem Te opakowania przedłużają trwałość towarów nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Te opakowania przedłużają trwałość towarów należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw postanawia być proekologiczne, dlatego do swojej oferty wprowadzają torby eko papierowe zamiast tradycyjnych torebek foliowych inaczej zwanych „foliówkami”. Torby te powstają z ekologicznego materiału sprzyjającemu naszemu środowisku, a mianowicie chodzi tutaj o papier. Torby pro eko mogą być wykonane z trzech rodzajów papieru.

Rodzaje papieru do tworzenia toreb ekologicznych

Papier typu Kraft

Papier ten jest bardzo wytrzymały w 100% biodegradowalny, dzięki czemu jest bezpieczny dla naszego środowiska. Powstaje on z odpadów celulozowych, które segreguje się, oczyszcza i prasuje w specjalne bele. Występuje w kolorach: szarym, białym (dzięki specjalnemu odbarwieniu i bieleniu naturalnymi środkami) oraz brązowym (najpopularniejszy kolor występowania toreb). Papier posiada praktycznie same pozytywy, jest całkowicie bezpieczny w bezpośrednich kontaktach z żywnością, dzięki czemu idealnie nada się do jej transportu. Jedyną wadą jest to, że nie wolno przechowywać w nim bardzo mokrych rzeczy, ponieważ torba pod wpływem wody ulega zniszczeniu.

Papier kredowy

Papier kredowy inaczej zwany kredą wytwarzany jest z makulatury połączonej ze specjalnym nieszkodliwym klejem i barwnikiem koloru białego. Rzeczą wyróżniającą go spośród innych materiałów do tworzenia toreb jest to, że jest śliski w dotyku, trudniej nanieść na niego druk przez fakt posiadania niskiej wsiąkliwości substancji. Jeśli jednak uda nam się nanieść druk nie przebija on drugiej strony torby i możemy być spokojni o jego trwałość. Papier kredowy dzielimy na dwa typy. Pierwszy z nich to kreda matowa charakteryzująca się bardzo sztywną i szorstką w dotyku strukturą. Drugi typ to kreda błyszcząca, która jest delikatna w dotyku i daje połyskujący efekt.

Papier makulaturowy

Do produkcji tego papieru wykorzystuje się papier z bezpośredniej segregacji śmieci. Jest on najpierw segregowany i poddawany wielu procesom przeróbki, aby uzyskać produkt końcowy, jakim jest torba. W trakcie obrabiania papieru może zostać wprowadzony proces tak zwanego wybielania (zabieg ten nie jest konieczny, wykonywany jest, tylko jeśli chcemy uzyskać biały kolor toreb). Każda torba posiada swój niepowtarzalny kolor, ponieważ pulpa, z której tworzy się torby, jest różnokolorowa z powodu wykorzystania papieru z recyklingu. Ta wersja toreb jest najbardziej przyjazna środowisku, natomiast nie wszystkie sklepy i przedsiębiorstwa chcą mieć ją w swojej ofercie, ponieważ barwa nie jest jednolita i trudno nanieść na nią nadruk.