Ziołowe afrodyzjaki

Niniejszy artykuł pod tytułem Te opakowania przedłużają trwałość towarów nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Te opakowania przedłużają trwałość towarów należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Już w starożytności przypisywano ziołom miłosne moce. Poszukiwano je, płacono za nie krocie. Afrodyzjak zawarty w roślinach miał, według zielarzy i ludowych medyków, silne działanie silnie pobudzające. Dziś większość z tych roślin możemy uprawiać na działce lub w ogrodzie.

Wybrane zioła

W medycynie ludowej przypisywano ziołom miłosne własności:

  • bazylia uważna była za środek zapewniający płodność i satysfakcję seksualną
  • lubczyk uznawany za roślinę, zapewniającą powodzenie u płci przeciwnej
  • koper włoski miał zwiększać siłę i kondycję
  • mięta  zapobiegała impotencji i spadkowi libido
  • rozmaryn miał uspokajać serce i działać na system nerwowy
  • tymianek likwidował onieśmielenie w spotkaniach intymnych

Przepis na miłosny napój z lubczyku

Dwie łyżki nasion lubczyku należy zalać brandy lub innym mocnym alkoholem (pół szklanki), odstawić na co najmniej 15 minut. Powstała nalewka smakuje i pobudza.

Zioła są zdrowe i aromatyczne. Jeśli prawdą jest, że mają jeszcze inne właściwości, jako afrodyzjaki, warto je uprawiać i smakować.